Takaisin ylös ↑ Feedcowboy.com

Helsinki


Homeopaatti Aino Eckstein, Helsinki, Lahti

p. 050 329 90 12
aino.eckstein@gmail.com


Homeopaatti Ann Wardi, Helsinki

p. 040 501 82 45
ann.wardi@kolumbus.fi


Homeopaatti Anna-Maija Sorjonen, Helsinki

p. 050 4951130
amsorjonen@gmail.com


Homeopaatti Annastiina Honkanen, Helsinki

p. 050-3741037
annastiina@andira.fi


Homeopaatti Anne Räisänen, Helsinki, Raasepori

p. 040 5684162
posti@homeopatiaa.fi


Homeopaatti Anne Valtonen, Helsinki

p. 040 9336150
avaltonen@gmail.com


Homeopaatti Anne Vuotari, Helsinki

p. 040 535 0161
anne.vuotari@kolumbus.fi


Homeopaatti Anneli Lehtonen, Helsinki

p. 040 573 7328
sinikuu@elisanet.fi


Homeopaatti Anneli Lehtonen, Porvoo, Helsinki

Olen klassinen homeopaatti Porvoosta ja olen toiminut homeopaattina 15 vuotta. Minulla on myös vastaanotto Homeopatiakeskus 10 M:ssä Helsingissä. Innostun ja yllätyn aina uudestaan homeopatian vaikutuksista.


Homeopaatti Anu Anttila, Helsinki

p. 040 735 88 57
anu.anttila@fimnet.fi


Homeopaatti Barbro Granholm, Helsinki

p. 040 7324604
homeopatiahuone@hotmail.com


Homeopaatti Camilla Holmström, Espoo, Helsinki, Hyvinkää

p. 040 502 03 53
info@wellnesslab.fi


Homeopaatti Camilla Lundqvist, Helsinki, Raasepori, Hanko, Karjaa

Homepatia ei tullut sattumana elämääni, vaarini opetti minulle yrttilääkinnän parantavan voiman ja tämän luonnollisen tavan hoitaa ja vahvistaa omaa terveyttä.


Homeopaatti Charlotta Åström-Lynch, Helsinki

p. 044 254 21 24
lotta.astrom@gmail.com


Homeopaatti Eeva Hurme, Helsinki, Lohja, Turku

p. 040 546 99 26


Homeopaatti Filippa Nyqvist, Helsinki

p. 040 505 93 63
filippa.nyqvist@gmail.com


Homeopaatti Hanna Kärävä-Holma, Helsinki

p. 041 536 0505
hanna.karava@freespirit.fi


Homeopaatti Hannele Grantzau, Helsinki

p. 046 847 01 73
hannele.grantzau@gmail.com


Homeopaatti Irmeli Ivalo-Sjölie, Helsinki

p. 050 5664485


Homeopaatti Jaana Kolehmainen, Helsinki, Halikko, Joensuu

Olen valmistunut Suomen Homeopaattisen Lääketieteen Instituutista 4-vuotisesta homeopaatin koulutuksesta vuonna 2002 ja 2-vuotisesta eläinhomeopatian täydennyskoulutuksesta vuotta myöhemmin.


Homeopaatti Kaisu Harjunpää, Espoo, Helsinki, Vantaa

p. 050 526 0308
kaisu.harjunpaa@vivesco.fi


Homeopaatti Kati Haapaniemi, Espoo, Helsinki

Valmistuin klassiseksi homeopaatiksi Helsingin TSH:sta (Transformational School of Homeopathy) neljän vuoden opintojen jälkeen vuonna 2013 ja olen syventänyt ammattiosaamistani kansainvälisessä Dynamis-jatkokoulutuksessa.


Homeopaatti Katja Rikala, Helsinki

Olen 3 lapsen äiti, kotoisin Oulusta, mutta asunut Helsingissä jo vuodesta 1999. Valmistuin klassiseksi homeopaatiksi Helsingin TSH:sta, jossa tein diplomityöni rokotteista, rokotehaitoista ja niiden hoidosta homeopatialla.


Homeopaatti Kristiina Benjaminsson, Helsinki

p. 045 650 4092
kristiina@benjaminsson.fi


Homeopaatti Kristiina Zaeske, Helsinki

p. 040-555 2660
homeopaatti@zaeske.fi


Homeopaatti Ljuba Druzhinina, Helsinki

Valmistuin klassiseksi homeopaatiksi Helsingin Transformational School of Homeopathy -koulusta (TSH) neljän vuoden opintojen jälkeen vuonna 2018. Lopputyönäni tein luokkatoverin kanssa lääkeainekokeen, jonka tuloksena syntyi Linnaea borealis -niminen lääkeaine. TSH:n tutkinto on ECCH:n (European Central Council of Homeopaths) hyväksymä.


Homeopaatti Marge Taipale, Helsinki

p. 0400 461 095
marge.taipale@welho.com


Homeopaatti Maria Sundell, Helsinki

p. 044 5859593
maria@ockra.fi


Homeopaatti Marketta Uitto, Helsinki, Hämeenlinna

p. 040 558 67 48


Homeopaatti Merja Laakso, Helsinki

homeopatia.laakso@hotmail.com


Homeopaatti Nina Myhrberg, Helsinki

p. 045 353 57 74
nmyhrberg@gmail.com


Homeopaatti Pauliina Hentunen, Helsinki, Porvoo

p. 040 563 40 52
pauliina@millago.fi


Homeopaatti Päivi Karhu, Helsinki, Lohja

p. 040 584 9231
homeopaatti.karhu@gmail.com


Homeopaatti Päivi Luomahaara, Helsinki

p. 040 219 11 60
hyvinvointi.elamanvuoksi@outlook.com


Homeopaatti Reeta Pohjonen, Helsinki

p. 044 522 0573
reeta@pohjonen.org


Homeopaatti Sari Parviainen, Helsinki

p. 040 850 9485
sari@saarnica.fi


Homeopaatti Sirpa Majava, Helsinki

040 354 0107
info@homeopatiaclassico.com


Homeopaatti Tiina Puranen, Helsinki

p. 044 552 8422
tiina@homeo.fi


Homeopatian opiskelija Tiia Vehman, Helsinki

Olen neljännen vuoden opiskelija Tranformational School of Homeopathy Helsingissä. Päätös lähteä opiskelemaan homeopatiaa ei ollut helppo. Pelkäsin ettei kielitaitoni tule riittämään koulussa, koska kielet ovat olleet minulle aina vaikeita. Homeopatian opiskelussa on osattava englantia, koska kirjallisuus ja osa luennoista ovat englannin kielellä. Motivaatio oli kuitenkin suuri ja olenkin siis tehnyt kovan työn oppiakseni samalla englantia homeopatian lisäksi.